Son Dakika Haberler
banner

KAPIMIZ HERKESE SONUNA KADART AÇIK

KAPIMIZ HERKESE SONUNA KADART AÇIK
Okunma : 203 views Yorum Yap
banner

Bolu’da 6. Olağan İlçe Kadın Kongre sürecinin tamamlandığını bildiren AK Parti Bolu Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı, 2021 yılının başlarında pandemi sürecine bağlı olarak il kongresini yapacaklarını söyledi.

AK Parti’ye olan teveccühün artarak devam ettiğini kaydeden Çağalı, belde ve ilçe kongrelerinin bir bayram havasında gerçekleştiğini bildirdi.

AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan Kongre sürecinde hayata geçirdikleri “online başvuru” sistemine işaret eden Çağalı, “Kadınlarda ‘Bir referans sistemi olmaksızın partide görev alabilir miyiz?’ şeklinde bir çekince vardı. Ama biz, geçen dönem ‘Kapımız herkese açık. Siyaset yapmak isteyen, bizimle birlikte çalışmak isteyen, vatanı, milleti, davası için çalışmak isteyen herkese kapımız sonuna kadar açık diyerek online başvuru sistemini hayata geçirdik. Bu kongremizde de bu yolla Yönetimimizde görev almak isteyen Kadınlarımıza kapımız açık” ifadelerini kullandı.

Oluşturdukları “online başvuru” sistemine geçen kongre sürecinde yoğun bir başvuru aldıklarını anlatan Çağalı, başvuru yapan herkesin mülakata çağrıldığını belirtti.

AK Parti Kadın Kolları yönetiminde bulunmak isteyen adaylarda aranan şartları sıralayan Çağalı; “Partimizin temel ilkelerini biliyor olmaları çok önemli. Bunun dışında bir dava ruhunun olmasına önem veriyoruz. Kendi birikimlerini partimize aktarmaları, yönetimde aktif şekilde rol almaları, çalışkanlık, disiplin çok önemli” diye konuştu.

Çağalı; “Kadın Siyasetin Öznesidir” diyen tek lider Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye siyasetine ivme kazandıran ve geleceğe yön veren siz hanımlarımızı aramızda görmek istiyoruz. Bu yolda bende varım diyen hanımlar http://kongre.akkadin.org.tr linkini doldurarak bizimle iletişime geçebilirler” dedi.