Son Dakika Haberler
banner

EFSANEYE VEDA

EFSANEYE VEDA
Okunma : 143 views Yorum Yap
banner

Boluspor’un efsane futbolcularından  ‘Japon Rıdvan’ lakaplı Rıdvan Ertani, uzun yıllar boyunca kaptanlığını yaptığı Boluspor Kulübünün önünde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. 

Boluspor Tesislerinin önünde düzenlenen törene Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Boluspor Başkanı Abdullah Abat, kulüp yöneticileri ile futbolcular katıldı. Törende konuşan Başkan Abat, “Boluspor’un en şanlı dönemlerinde kalbini, yüreğini Boluspor için ortaya koymuş nice başarılara imza atmış bir ağabeyimiz, büyüğümüzdü. Allah gani gani rahmet eylesin. Böyle bir durumda söylenecek çok söz yok. Bizim tek isteyeceğimiz hakkını helal etmesidir. Ben Kulüp Başkanı olarak, eğer zerre miskal kadar Boluspor’un hakkı Rıdvan ağabeyimize geçtiyse, sonuna kadar helal olsun diyorum. Allah tekrar rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.” dedi.

Ardından Başkan Tanju Özcan, “Hepimizi üzen bir haber oldu. Rıdvan ağabeyin futbolculuk dönemine biz yetişemedik. 1965 yılında kulüp kurulduktan sonra 1977 yılına kadar kesintisiz olarak burada futbol oynamış. Hatta Boluspor’un adının şampiyonlukta bile anıldığı yıllarda takımın önemli parçalarından biriymiş. Biz, Rıdvan ağabey ile zaman zaman geçmişin sohbetini yaptığımız dönemler oldu. Rıdvan ağabeyi bize aynı dönemde futbol oynayan arkadaşları anlattı. Ne kadar örnek bir kişilik olduğunu, ne kadar iyi bir Boluspor taraftarı olduğunu söylediler. Bolu’da herkes biliyor. O yüzden bugün camiamızı en çok üzen haberlerden bir tanesini aldık. Başta ailesi olmak üzere, tüm Boluspor camiasına başsağlığı diliyorum. İnşallah Rıdvan ağabey gibi futbolcularımız ileride de olur. Allah gani gani rahmet eylesin. Boluspor’a verdiği emekler için ben Bolu Belediye Başkanı olarak, Bolu Halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Mekanı cennet olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

Törenin ardından Rıdvan Ertani, dualar eşliğinde ve tabutunun üzerinde isminin yazılı olduğu 14 numaralı formayla beraber son yolculuğuna uğurlandı.