Son Dakika Haberler
banner

ÜNİVERSİTEDE BEKLENEN OLDU

ÜNİVERSİTEDE BEKLENEN OLDU
Okunma : 448 views Yorum Yap
banner

YÖK Başkanlığı’nın açıklamalarının ardından Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı eğitim şeklinin duyurusuna göre bazı fakültelerin öğrencilerini yüz yüze eğitim için okullarına çağırdı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi senatosunda yüz yüze eğitim kararı alındı. BAİBÜ, 5 fakülte ve 2 yüksekokulda Bahar Döneminde eğitim – öğretime yüz yüze olarak başlayacak.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunun ve Yüksek Öğretim Yürütme Kurulunun 17.02.2021 tarihli toplantısında alınan kararlarla ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi senatosunun 18.02.2021 tarihinde almış olduğu kararlarla beraber 2020 – 2021 Bahar Yarıyılı içinde uygulanacak olan yüz yüze eğitim modelinde 2020-2021 Bahar Yarıyılı dersleri, daha önce ilan edilen akademik takvime uygun olarak olarak yapılacak. 2020-2021 Bahar Yarıyılı yılında Hibrit (Karma) Eğitim Modeli ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edilecek. Akademik birimlerde yer alan bölüm ve programların uygulama dersleri, pandemi koşullarını göz ardı etmeden, tüm sağlık tedbirleri alınarak ve yeterli sayıda gruba ayrılarak yüz yüze olarak yapılacak. Bu birimlerdeki teorik derslerin yüz yüze veya uzaktan öğretim ile yapılması ile ilgili bilgiler akademik birimler tarafından belirlenecek, gerekli duyurular ise ilgili birim tarafından yapılacak.

Yüz yüze eğitim modeline geçen bölümlerin program ve sınıfları;