Son Dakika Haberler
banner

RASİM ÖZDEMİR ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

RASİM ÖZDEMİR ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ
Okunma : 326 views 1 Yorum
banner

Bolu Belediye Başkan Sözcüsü Rasim Özdemir, belediyenin karla mücadele çalışmalarına gelen eleştirilerine sert bir dille yanıt verdi. Özdemir “Belediyenin karla mücadele çalışmalarını en iyi muhtarlar biliyor, geçmiş dönemde nasıl yapılmış, şimdi nasıl yapılıyor, gidip muhtarlara sorsunlar” dedi.

 

Özel Haber: Kader Demirbaş

 

Bolu Belediye Başkan Sözcüsü Rasim Özdemir gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Özdemir belediyenin karla mücadele çalışmalarına gelen eleştirileri gereksiz bulduğunu belirterek “ Bizden önce geçmiş dönemde de çalışan ekiple çalışıyoruz. 7/24 çalışma yapıyoruz. Sadece eleştirmek için konuşmasınlar. Belediyenin kendi şirketleri, Fen İşleri, Park ve Bahçeler ve Temizlik İşleri birlikte çalıştı. Bütün belediye ekipleri karla mücadele çalışmalarında seferber oldu. Belediyenin ekiplerinin yanı sıra özel şirketlerden de araç kiraladık. Çok yoğun bir çalışma yürüttük. Belediye sınıfta kaldı diye eleştiri yapanlar gitsinler muhtarlara sorsunlar, geçmiş dönem nasıl çalışmalar yapılmış, şimdi nasıl çalışmalar yapılıyor diye. En iyi muhtarlar bilir nasıl çalıştığımızı” şeklinde konuştu.

 

“İTFAİYEYİ PAŞAKÖY’E TAŞIYACAĞIZ”

Yapacakları çalışmalardan da bahseden Başkanlık Sözcüsü Özdemir “Bu sene terminalin üstüne yöresel ürünler pazarı yapılacak. Fen işlerine ek bina yapılacak. İtfaiyeyi taşımak istiyoruz. Onun yerine kültür merkezi yapmak istiyoruz. İtfaiyeyi Paşaköy’e Hilton otelin güneyine taşımak istiyoruz. Yeni modern bir itfaiye yapacağız. Belediyenin karşısındaki otoparkı yıkmak istiyoruz. Orada büyük bir park yapmak istiyoruz. Orada Hayır Çarşısı var milletin ihtiyaçlarını karşıladığı. Onu da yeni binanın altına almak istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

HER ŞEY ŞEFFAF”

 

İş merkezinin tamamının Bolu Belediyesi’ne ait olduğunu ve ihalelerin şeffaf bir şekilde gerçekleştiğini aktaran Rasim Özdemir “İş merkezinin yüzde 100’ü Bolu Belediyesi’ne ait. Onu müteahhiti bıraktığı için yeni ihale yaptık. İhaleyi de Bolu Bel aldı. Şartları ağır bir ihaleye çıktık, müteahhite az kazanacağı bir ihale sunduk. Değişen bir şey olmadı. Tamamı Bolu Belediyesi’nin. Bu yaz sonu bitecek inşallah. Belediye her şeyi ihaleyle satacak. Belediyenin her şeyi şeffaf. Tünelin içini yenileyeceğiz. Güzel modern bir geçiş yapacağız. Şimdi halinden 2 kat daha güzel olacak. Tünelde ki dükkanların bazıları satılmış. Şu an orada bir şey satma planımız yok. İş merkezindeki dükkanları satacağız” dedi.

 

YORUMLAR (1)

banner