Son Dakika Haberler
banner

FATİH KAVAK’TAN ÇOK ÖZEL AÇIKLAMALAR

FATİH KAVAK’TAN ÇOK ÖZEL AÇIKLAMALAR
Okunma : Yorum Yap
banner

“Seçim vaatlerimizin yüzde 60’ı tamam yola devam”

Seben Belediye Başkanı Fatih Kavak, seçim vaatlerinin yüzde 60’ının tamamlandığını söyledi. Vaatlerini tek tek gerçekleştirdiklerini söyleyen ve yapacakları millet bahçesinden bahseden Başkan Fatih Kavak, Millet Bahçesi projesi için 1 milyon lira hibe aldıklarını söyledi. Projeyi 2021 yılının sonuna doğru tamamlayacaklarını belirten Başkan Kavak “Millet Bahçesi projemiz için 500 bin lira daha hibe aldık toplamda 1 milyon lira hibe alarak projemizi 2021’in sonlarına doğru tamamlamış olacağız “ dedi.

 

Özel Haber: Eda Nur Gök

 

Seben Belediye Başkanı Fatih Kavak gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Projelerinden bahseden Kavak, Belediye Başkanının karnesi seçim vaatleridir diyerek, “Biz göreve başlarken büyük 10 tane vaadimiz vardı. Biz bu vaatlerden ilki olan Modern Hayvan Pazarı vaadimizi projelendirdik. Önceden ciddi sıkıntıları olan bu pazarı 2 ay içerisinde 450 bin lira maliyeti olan bu projeyi kendi imkan ve çalışanlarımızla 130 bin liraya yaptık sonrasında da hizmete açtık. Bir diğer vaat olan 266 konutlu ikinci etap TOKİ’nin tamamlanmasıydı bugün itibariyle TOKİ tamamlandı ve birinci satışlarımız gerçekleşti. TOKİ projemizin inşaatı sırasında bozulan yollarımız oldu bunlar için enerji bakanımızdan hibe aldık. Bolu Belediyesi’ne verdik bozulan yollarımızı. Haziran ayı gibi Bolu Belediyesi ortak protokol dahilinde cebimizden para çıkmadan düzelteceğiz” şeklinde konuştu.

 

“2021’İN SONLARINA DOĞRU TAMAMLANACAK”

 

Millet Bahçesi projesini 2021 yılının sonlarına doğru tamamlayacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Fatih Kavak “Bir diğer projemiz olan Millet Bahçesi projesi belediyenin kendine ait olan 4 dönüme yakın bir arsaya yapılacak. 2020 Haziran ayında Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’la yapmış olduğumuz toplantıda 500 bin lira hibe aldık. Daha sonrasında geçen ay Nallıhan’a gelen bakanımızla tekrar görüşerek Millet Bahçesi projemiz için 500 bin lira daha hibe aldık toplamda 1 milyon lira hibe alarak projemizi 2021’in sonlarına doğru tamamlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

 

“SEBEN’DE 1 TANE FABRİKAMIZ YOK”

Aldıkları eleştirilere dikkat ettiklerini söyleyen Fatih Kavak sözlerine, “öz eleştiri yapacak olursam bizim bir tane fabrikamız yok şu an. Seben’in gelişme noktasında bizim tarım ve turizm ayağımız var, Seben Gölü ile ilgili Fatih Metin’in destekleriyle bir kiralama gerçekleştirdik, projemizi hazırladık ve çalışmalara başladık. Pandeminin bitmesiyle beraber Haziran ayında kullanıma açmayı düşünüyoruz”  dedi.

 

 

“SİZ EVDE KALIN, BİZ GETİRELİM”

 

Pandemi sürecinde yaptıkları çalışmalardan bahseden Başkan Fatih Kavak, Seben nüfusunun çoğunluğunun yaşlı olduğunun altını çizerek, “ ‘Siz evde kalın biz getirelim’ diye bir proje başlattık bu proje 1 ay sürdü sonrasında Vefa Destek Grupları devralarak ilçe merkezinde Belediye ilçe dışında da kaymakamlık bu hizmeti vermeye başladı. 60 yaş üzeri, kronik hastalığı olan ve engelli bireylerin sosyal ihtiyaçlarını aldığımız telefonlar aracılığıyla karşıladık” şeklinde konuştu.

 

“PANDEMİDEN SONRA İLGİ ARTTI”

Seben Kaya Evleri’ne ilginin pandemiden sonra daha çok arttığını söyleyen Başkan Kavak “Kaya evlerine ve Bungalov evlerine ilgi arttı. Pandemiden sonra insanlar artık daha sakin yerleri tercih etmeye başladıklarından dolayı evlerimiz hafta içi de hafta sonu da dolmaya başladı” ifadelerinde bulundu.