Son Dakika Haberler
banner

NE DEĞİŞTİ?

NE DEĞİŞTİ?
Okunma : 249 views Yorum Yap
banner

BEYPİLİÇ BOLUSPOR takımının teknik ekibinin ve yönetiminin ne yapmak istediğini veya amaçlarının ne olduğunu anlayan var mı? Çok değil bir hafta önce kendi evinde mağlup oluyorsun, alınan sonuç ve oynanan futbol taraftarı üzüyor. ALTAY‘ın aldığı sonuçlar ve puan cetvelindeki konumu nedeniyle maçı kazanmamızı beklemiyordum. BEYPİLİÇ BOLUSPOR – ALTAY karşılaşmasının başlama düdüğüyle beraber takımımız rakibi kendi sahasında karşılayıp, kontra ataklarla pozisyon bulmayı hedeflemiş. Deplasmanda böyle bir takıma karşı yapılabilecek en akıllıca oyun sistemi. Bu sistem tuttu mu? Evet oyunun belirli kesimlerinde tam istediğimiz gibi oldu. Oyunun üstünlüğü ALTAY’daydı evet doğru böyle takımlara karşı pozisyon üretemezsen kalende gol görmemen imkansızdır. Ama bu maçta şans bizden yana idi. Birde kalesinde devleşen, güven veren kalecimiz SERMANI ve onu oyun içinde tutan, motive eden, kahramanca kalemizi savunan futbolcularımız vardı. Hepsi kahramanca ve yüreklerini ortaya koyarak bu maçı kazanmak için ter döktüler.

Peki ne veya neler değişti de takımız bu maça bu kadar güzel hazırlanmıştı. Bu haftaya kadar yan ve geri pasları çok yapan bir BEYPİLİÇ BOLUSPOR takımı izlemiştik. ALTAY karşısında bu saydıklarım neredeyse yok denecek kadar azdı. Bu takımımız açısından önemli bir gelişmedir. Bu hafta takım kadrosuna bakarsak, sahada futbol oynamayı seven, kendine güvenenlerin güvenlerini boşa çıkartmayan, galibiyet için savaşan, ter döken, armanın hakkını veren futbolcularımız vardı. Teknik ekibimizin işinin sadece futbol olduğunu ve takımımızın güzel ve göze hoş gelen futbol oynatmak asli görevi olmalıdır. Futbol dışında kalan bütün problemleri ve yaşanan, yaşanacak olan sorunların yönetimin işi olduğunu bilmesi yeterli olacaktır. Herkes üzerine düşen görevi yaparsa ortada sorun kalmaz, başarılar kendiliğinden gelir. Sezon sonuna sayılı haftaların kaldığı bir sürece girdik. Gelecek sezon için geleceğimizi belirleyecek gençlere ve takımda fazla oynama şansı verilmeyen futbolculara yer verilmesi durumunda çok transfer yapılmasına gerek kalmayacak diye düşünenlerdenim.

BEYPİLİÇ BOLUSPOR gelecek sezonun hazırlıklarına hemen başlamalıdır. Çok transfer yerine, alt yapıya önem verip, geleceğini garantiye almalıdır. Geleceğin takımını kurmak istiyorsan iyi ve kendine güvenen, sahada futbol oynayan, oynamayan veya performansı düşük futbolcuyu oynatmayacak kadar cesaretli bir teknik ekip takımın başında olmalıdır.  Geride kalan maçlarımızda BOLU TARAFTARINA yakışır futbol izlemek ümidiyle BAŞARILAR DİLİYORUM.