Son Dakika Haberler
banner

MANTAR KOMPOS TESİSİ İÇİN İLK ADIM ATILDI

MANTAR KOMPOS TESİSİ İÇİN İLK ADIM ATILDI
Okunma : 319 views Yorum Yap
banner

Bolu Belediyesi tarafından Kıbrıscık ilçesine yapılacak Mantar Kompos Tesisi için ilk adım atıldı.Kıbrıscık Belediye Belediye Başkanı konu ile ilgi açıklamalarda bulundu.

Kıbrıscık Belediye Başkanı Tekemen açıklamasında; “Kıbrıscık için gelişimin başlangıcı olacak bir proje ile yola çıkıyoruz. Kardeş Belediyemiz Bolu Belediyesi ile Kıbrıscık ‘ta ,Mantar kompos tesisi için ilk adımları attık. Kıbrıscık Belediyesi, olarak 25 dönümlük alanın Bolu Belediyesine kiralama kararını belediye meclisimizde aldık” diyerek devam etti.

Başkan Tekemen; “Bolu Belediyesi, tarafından proje çalışmaları, başlatıldı. Kıbrıscık Belediyesi olarak alan temizlik çalışmalarına başlıyoruz. Kıbrıscık adına gelişim projelerinin başlangıcı olacağına inandığımız bu projenin Kıbrıscık ımıza hayırlı olmasını diliyorum. Yaklaşık 5o – 100 kişinin istihdam edileceğini düşündüğümüz tesisin yanı sıra üretime katılacak atıl kümesleri de düşünecek olursak Kıbrıscık ‘ın gelişimine büyük katkı sunacağını umuyoruz” dedi.

Başkan Tekemen konuşmasını; “Siyasete atıldığı günden bu yana Kıbrıscık’lıların yanında olan Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan Beye ve Bolu Belediyesinde emeği geçenlere ilçem ve şahsım adına teşekkür ederim” dedi.