Son Dakika Haberler
banner

BAŞKAN KARSU; “BU İKTİDARIN GÖNDERİLMESİ GEREKİYOR”

BAŞKAN KARSU; “BU İKTİDARIN GÖNDERİLMESİ GEREKİYOR”
Okunma : 77 views Yorum Yap
banner

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu “Türkiye, açık mülteci hapishanesine çevrilebilecek bir ülke değildir! Ülkemizin bu duruma sokulmasının sebebi Batılı ülkeler ve onların maşası haline gelmiş hükümettir. Ne sığınmacı kardeşlerimizi mağdur ederiz, ne de sonu yıkım olan bu duruma müsaade ederiz!” dedi.

 

IRKÇILIĞA İNDİRGEMEK ASLA KABUL EDİLEMEZ

Bu meselenin iki kurbanı olduğunu söyleyen Başkan Karsu; “ Bunlardan biri sevgili halkımız, ikincisi de mülteci kardeşlerimizdir. Onun için bu meseleyi ırkçılığa indirgemek asla kabul edilemez. Meselenin diğer kurbanı olan misafirlerimizi kötüleyerek de çözeceğimiz bir konu değildir bu konu. Bu konuyu kuklacı ve kuklaları ile çözeceğiz. Kimdir kuklacı? Ülkemizi parasıyla açık mülteci hapishanesine döndürebileceğini görmüş olan Batı’dır. Kuklaları ise bu paralarla vatandaşlarımızın mahallelerini ve huzurunu satmış olanlardır. Bunlarla hep birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

BU İKTİDARIN GÖNDERİLMESİ GEREKİYOR

Batı’nın daha önce Suriyeli mülteciler meselesinde olduğu gibi Afgan’lı mülteciler konusunda da hükümetle yeni bir pazarlık aşamasında olduğunu vurgulayan Başkan Karsu; “ Mesele çok kısa bir zamanda başka bir kırılma noktasına gelecek gibi görünüyor. Brüksel’in Afganistan’dan kaçan sığınmacıları Avrupa’dan uzak tutmak için Türkiye’ye yeni bir yardım paketi önerme hazırlığı içinde olduğunu basın organlarından takip ediyoruz. Bu sefer rakamlar 500 bin ile 1 milyon arası Afgan mülteci riskini gösteriyor. Yani açıkça söylemek gerekirse; tartının bir kefesine yeniden vatandaşlarımızın mahallesini,  hayatını ve huzurunu koyacaklar, diğer kefesine de Avroları. Eğer bu seferde Batı’nın karşısına yine AKP hükümetinin temsilcileri oturursa bu problem artık sonsuza kadar çözülmez. Bunun için karşılarına Kuvâ-yi Milliyecilerin ve antiemperyalistlerin yani bizlerin oturması lazım. Onun için de bu iktidarın gönderilmesi gerekiyor.  Bu iktidarı hep beraber göndereceğiz biliyorum ama gelin görün ki seçimden köşe bucak kaçan bir AKP var. O zaman hükümetin seçime kadar böyle bir karar almasının engellenmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

ÜLKEMİZİN BU SON ŞANSIDIR

Başkan Karsu sözlerini şu şekilde tamamladı; “ Ülkemizin bu son şansıdır; Sevgili halkımız, bizleri o masaya oturtursa, biz de bu meseleyi en geç 2 yıl içinde çözeriz. Eğer oturmazsak bu ülkede çocuklarımız ileride bir gün dahi huzur yüzü görmeyecek.”