Son Dakika Haberler
banner

TEŞEKKÜRLER METE “2016 YILINDA SÖZ VERMİŞTİ”

TEŞEKKÜRLER METE “2016 YILINDA SÖZ VERMİŞTİ”
Okunma : 130 views Yorum Yap
banner

Milli okçumuz Mete Gazoz, yarı finalde Japon rakibi Takaharu Furukawa 7-3 mağlup etti ve finale yükseldi. Okçulukta tarihimizin ilk olimpiyat madalyası, Mete Gazoz ile geldi. Gazoz’un  2016 yılında yaptığı paylaşım günün en çok konuşulanları arasındaydı.

HABER: Elif Şentürk

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın 8. gününde klasik yay bireysel kategoride mücadele eden milli sporcu Mete Gazoz, finale çıkarak okçulukta Türkiye’ye tarihindeki ilk olimpiyat madalyasını getirdi. Okçuluk branşında Türkiye’ye altın madalya kazandıran Mete Gazoz’un 2016 yılındaki paylaşımı çok konuşular arasına girdi.

Tokyo’da düzenlenen 2020 Olimpiyatları’nda Türkiye’ye okçulukta tarihinin ilk altın madalyasını kazandıran Mete Gazoz’u konuşuyor. İtalyan Mauro Nespoli’yi 6-4 mağlup ederek Olimpiyat oyunlarında okçuluk branşında bir ilki gerçekleştirip birinci olan Mete Gazoz’un bu şampiyonluk için 2016 yılında söz verdiği paylaşımı ortaya çıktı.

Şimdi 22 yaşında olan olimpiyat şampiyonu Gazoz’un 17 yaşında “Daha çok çalışıp 2020 de Tokyo’dan altın madalya döneceğim” diyerek söz verdiği paylaşım 25 bini aşkın beğeni ile sosyal medyanın en çok paylaşılan gönderilerinden birisi haline geldi.