Son Dakika Haberler
banner

FIRSATÇILAR YİNE İŞ BAŞINDA!

FIRSATÇILAR YİNE İŞ BAŞINDA!
Okunma : 188 views Yorum Yap
banner

Ülkemizde başlayan ve önüne geçilemeyen orman yangınlarıyla birlikte yangın söndürme ekipmanlarında yüzde yüzü aşan fahiş yaşandı. Yangından önce 260’a satılan yangın söndürme topu, 483 TL’ye çıktı. Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Ticaret Bakanı Mehmet Muş “Bu çevrede Bakanlığımız Ticaret İl Müdürlükleri tarafından gerekli denetimlere başlamıştır.” İfadelerini kullandı.

HABER: ELİF ŞENTÜRK

Türkiye’de orman yangınlarıyla birlikte, yangın söndürmede kullanılan ekipmanlarda yüzde yüzü aşan bir artış görüldü. Yangın söndürmede kullanılan ekipmanlar hayati önem taşırken, internet üzerinden  yangın söndürme toplarının satış fiyatı yüzde 130’ kadar varan bir artış yaşandı.

1 ay öncesine kadar 170-200 lira arasında satılan yangın söndürme topları yangınların başlaması ile beraber online alışveriş sitelerinde 500 liraya kadar çıktı. Yapılan zama vatandaşlar sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

 

 

BAKANLIK İNCELEME BAŞLATTI

Ticaret Bakanlığı, yangın söndürme ekipmanlarındaki fahiş artış nedeniyle araştırma başlattığını söyleyen Mehmet Muş sosyal medyadan “Ülkemizin yangınlarla mücadele ettiği bu dönemde, çalışmaları sekteye uğratacak olan her türlü suistimal cezasız kalmayacaktır ve fırsatçılar cezalandırılacaktır.” Şeklinde paylaşım yaptı.