Son Dakika Haberler
banner

“SEVGİLİMİN TAHLİYE EDİLMESİNİ EVE GERİ DÖNMESİNİ İSTİYORUM”

“SEVGİLİMİN TAHLİYE EDİLMESİNİ EVE GERİ DÖNMESİNİ İSTİYORUM”
Okunma : 156 views Yorum Yap
banner

Bolu’da, 3 ay önce birlikte yaşadığı Sedat K.’yı 2 yerinden bıçaklayarak yaralayan Satiye Ş. ‘Adam Öldürmeye teşebbüsten’ yargılandığı davada, sevgilisinin şikayetçi olmaması üzerine tahliye edildi.

Olay, 15 Haziran 2021 tarihinde Kuruçay Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre; 2 yıldır birlikte yaşayan Satiye Ş. ve Sedat K. çifti, alkol aldıkları esnada Sedat K.’nın telefonuna bir kadından gelen mesajdan dolayı tartışma yaşadılar.

Bunun üzerine Sedat K. sevgilisi Satiye Ş.’yi yere iterek kollarından tartakladı. Sevgilisinin kendisini tartaklamasına sinirlenen genç kadın mutfaktan aldığı meyve bıçağı ile sevgilisini 2 yerinden bıçakla yaraladı.

Daha sonra, Satiye Ş. 112 Acil sağlık ekiplerini arayarak ‘Sevgilimi bıçakladım. Bulunduğumuz yere ambulans gönderebilir misiniz” diyerek ihbarda bulundu. Olay yerinde sevgilisine ilk müdahaleyide kendisi yaptı.

Olay sonrası “Adam öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklanan Satiye Ş.’nin 3 ay sonra  Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde,  ilk duruşması gerçekleşti. Duruşmada 2 tarafın savuması dikkat çekti.

 “TAHLİYE EDİLMESİNİ EVE GERİ DÖNMESİNİ İSTİYORUM”

İşte Kendisini bıçaklayan sevgilisinin tahliye edilmesini ve eve dönmesini isteyen Sedat K.’nın ifadesi; “Satiye ile 2 yıldır dini nikahlı olarak yaşıyoruz. Kendisinden şikayetçi değilim. Olay günü aşırı alkol aldık. Benim telefonuma bir kadından mesaj geldi. Satiye de bu duruma kıskandığı için sinirlendi. Onun tahliye edilmesini ve eve geri dönmesini istiyorum. Ona ihtiyacım var. Beni yaraladıktan sonra ambulansı çağıran da odur. İlk müdahaleyi yapan da o. Bir anlık sinirle bunu yaptı. 2 çocuğum var. Satiye 2 çocuğuma da bakıyor. O ceza evine girdikten sonra onlara bakmakta zorlandım.” ifadelerine yer verdi.

Satiye Ş. ise savunmasında şunlara yer verdi; “Olay günü aşırı alkol aldık. Sedat’ın telefonuna bir kadından mesaj gelince duruma çok sinirlendim Ve tartışmaya başladık. Sedat beni yere itip kollarımdan tartakladı. Bende mutfaktan aldığım meyve bıçağı ile onu bıçakladım. Bunları bilinçli bir şekilde gerçekleştirmedi. Alkolün etkisiyle yaptım.” şeklinde konuştu.

2 tarafında savunmalarını dinleyen Mahkeme Heyeti Satiye Ş.’nin “adli kontrol şartıyla tahliyesine karar vererek mahkemeyi 2 Kasım 2021 tarihine ertelediğini kaydetti.