Son Dakika Haberler
banner

ALİ ÖZDEMİR KÖŞE YAZISI… ‘PROJE MÜDÜRÜ’

ALİ ÖZDEMİR KÖŞE YAZISI…  ‘PROJE MÜDÜRÜ’
Okunma : 148 views Yorum Yap
banner

Adamın biri evcil hayvan dükkanına girer ve hayvanlara bakmaya başlar. Bu arada içeri diğer bir müşteri girer ve tezgahtara bir AutoCAD maymunu istediğini söyler. Tezgahtar “hay hay” der ve kafeslerden birine giderek bir maymun çıkarır. Maymunun tasmasını takarak müşteriye verir ve “5 bin Dolar” der. Müşteri parayı öder ve maymununu alarak oradan çıkar.

Şaşırmış olan turist tezgahtara giderek “Çok pahalı bir maymunmuş. Bunların çoğu bir kaç yüz dolar iken o neden o kadar pahalı?” diye sorar. Tezgahtar, “Oh, o maymun AutoCAD’i çok hızlı kullanır. Hiç bir hata yapmaz. Değerli bir maymundur” diye cevap verir.

Adam diğer bir kafesteki maymuna bakar, “Vay bu daha da pahalıymış. O ne yapıyor?” diye sorar.” “Ha, o bir dizayn maymunudur. Sistem dizayn edebilir. Yerleşim projeleri yapar. Çizimler yapar. Spesifikasyonlar yazar. Hatta bazı hesaplamaları dahi yapar. Hepsi de gerçekten faydalı şeylerdir” der tezgahtar.

Adam etrafa biraz daha göz gezdirir ve tek başına bir kafeste bir maymun görür. Boynundaki etikette 50 bin Dolar yazmaktadır. Soluk soluğa tezgahtara gider. “Ya şu ne yapıyor?” diye sorar. Tezgahtar cevap verir “Ha, onu gerçekte bir şey yaparken görmedim ama proje müdürü olduğunu söylüyor.”