Son Dakika Haberler
banner

MURAT DİŞLİ YAZDI “KÜRESEL ÇETELER VE KÜRT DEVLETİ PLANI”

MURAT DİŞLİ YAZDI “KÜRESEL ÇETELER VE KÜRT DEVLETİ PLANI”
Okunma : 103 views Yorum Yap
banner

Türkler 1000 yıldır Anadolu’da medeniyet içinde yaşamışlardır. Bu topraklarda yaşayan bütün etnik yapıların ortak adı Türk olmuştur. Bugün 81 ilimizde de kendini Kürt, Arap, Ermeni, Rum, Gürcü, Laz, Çerkes, Süryani, Alevi, Zaza olarak tanımlayan milyonlarca insanımız hiçbir engelle karşılaşmadan hayatını idame ettirmektedir.

Son 100 yıldaki devlet adamlarına, siyasetçilere kabaca baktığımızda her etnik yapıdan ismin devlete hizmet ettiğini görebiliriz.

Bugün ABD’de, Fransa’da, Hollanda’da 72 buçuk etnik yapıdan insan yaşamaktadır. Bunların hiç birisi ben şu etnik yapıdanım demezler. Amerikanım, Fransızım, Hollandalıyım derler. Avrupa Birliği adlı 350 milyonluk devlette her ırktan insan barış içinde yaşamaktadır. ABD de 56 ayrı devletten oluşuyor.

 

AB ve ABD’deki ayrı etnik yapılar ortak çatı altında yaşarken “Türkiye’ye parçalara ayrıl” diyen emperyalizmin (küresel çetenin) uşağı, kuklası, maşasıdır.Bir toprak parçası ne kadar çok parçaya ayrılırsa o ülke o kadar aciz, zayıf, dirençsiz, bağımlı, sömürge, kukla olur. Dünyada irili ufaklı 215 kadar ülke var. Bunların 100 kadarının esamisi okunmuyor. Yani çadır devleti, muz cumhuriyeti, kabile ülke olarak muamele görüyorlar. Geriye kalan 115 ülkenin 50 kadarı da halen tam bağımsız olabilmiş değildir. İngiltere hala 30 kadar ülkede söz sahibidir. Fransa hala 15 kadar ülkede söz sahibidir.

Osmanlı Devleti 1299’dan 1918’e kadar 14 milyon kilometrekarelik toprak parçasına hükmetti. Üretime, bilime, sanayiye, tarıma, eğitime, teknolojiye önem vermediği için çürüyerek eridi ve tarih sahnesinden çekildi.Anadolu’da yaşayan 30 kadar etnik yapının üyeleri tarafından Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. Bu kitle Türklük şemsiyesi altında toplanarak güçlü ülke olabileceklerinin idraki içindeydiler.

Eğer bugün küresel çetenin reçetelerini uygulamış olsak ülkede 30 kadar dilde eğitim yapmamız icap eder. Bu da bizi Yugoslavya gibi parça parça eder. Etnik milliyetçiliğin sonu yoktur. Mikro milliyetçilik topluma bulaşınca işler asla yoluna girmez.1970’lerden beri yani 50 yıldır küresel emperyalizmin kuklası durumundaki PKK adlı hain örgütün saldırıları altındayız. Bu örgüt asla Kürt halkının çıkarları için kurulmuş değildir. Önde gelen sözde liderlerinin çoğu Kürt değildir. Hiçbirisi Kürtçe konuşmayı bile bilmez.   PKK, Anadolu’da kukla bir Ermeni devleti kurmanın ön hazırlıklarını yapan, ASALA adlı katil örgütün devamı yapının taşeronudur.

 

Anadolu Türk olarak kalacaktır.