Son Dakika Haberler
banner

Baskın, “Engellileri senede 1 gün hatırlamak yetersiz”

Baskın, “Engellileri senede 1 gün hatırlamak yetersiz”
Okunma : Yorum Yap
banner

Yeniden Refah Partisi Bolu İl Başkanı Sadettin Baskın; Uluslararası Tüm Engeliller ve Kimsesizler Federasyonu Bolu İl Temsilcilği ve Bolu Müftülüğü tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle düzenlenen Engel-siz Gecesi programda engellilere yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

“SENEDE BİR HAFTA HATIRLAMAK ANMAK YETERSİZDİR”

Dünya Engelliler Günü vesilesi ile düzenlenmiş olan bu programın hayırlara vesile olmasını dileyen İl Başkanı Sadettin Baskın, “Bu programın hazırlanmasında emeği geçen Bolu Müftülüğümüz’e ve UTEF Bolu İl Temsilcimiz aynı zamanda Partimizin İl STK ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı Satılmış Akman kardeşimize teşekkürlerimi sunuyorum.  10 milyondan fazla engellimizin yaşadığı ülkemizde elbette ki siz değerli kardeşlerimize sadece bugün ya da senede bir hafta hatırlamak anmak kesinlikle yetersizdir.

“HER İLDE PARTİMİZİN ENGELLİ BİRİM BAŞKANI MEVCUT ”

Parti olarak engellilere hizmet konusunda hazır olduklarını belirten Baskın, “Biz Yeniden Refah Partisi olarak 81 ilimiz ve 900’den fazla ilçemizden tüm teşkilatlarımızda Engelli Birim Başkanlığı oluşturduk ve programlı bir çalışma zemini hazırlayarak tüm engellilerin sorunlarını çözmek adına fizbiliteler hazırladık. Bu çalışmalar doğrultusunda engellilerimizin sorunlarında büyük ölçüde biliyoruz ve çözüm üretme noktasında yönetimde söz sahibi olmamız halinde pansuman tedbirler değil kalıcı tedbirler kalıcı çözümler üreteceğiz” İfadelerine yer verdi.

“ENGELLİLERE HASSASİYET GÖSTERMEYENLER ASIL ENGELDİR”

Bu dünya imtihan dünyası olduğunu ve tüm insanlığın bir imtihanının olduğunu söyleyen Baskın, “Kimimiz sağlık ile kimimiz zenginlikle kimimiz fakirlik ile kimimiz birtakım engeller ile kimimiz ise engelli kardeşlerimize hakkaniyetli bir çözüm ve davranış içinde bulunmak ya da bulunmamak ile imtihan oluyoruz. Engelli kardeşlerimizin önlerindeki engelleri kaldırdığımızda birçok alanda çok büyük başarılar elde edeceklerini gayet iyi biliyoruz. İşte ampute milli takımımızın başarıları ortadadır. Son olarak bizler Yeniden Refah Partisi olarak birçok mecrada olduğu gibi her durumda ve her şartta engelli kardeşlerimizin hemen yanıbaşındayız. Engellilere gerekli hassasiyeti göstermeyenlere “asıl engel sizsiniz” diyorum.  Burada sözlerime son verirken tüm misafirlerin sevgi ve hürmetle selamlıyor Allah’a emanet ediyorum” İfadelerine yer verdi.