Son Dakika Haberler
banner

Özcan: Halk bana ‘Helâl olsun sana’ diyor”

Özcan: Halk bana ‘Helâl olsun sana’ diyor”
Okunma : 363 views Yorum Yap
banner

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisini ırkçı ve faşist olarak nitelendirenlere hazırladığı video kliple yanıt verdi. Özcan videoda her zaman Türk halkının emrinde olmaktan gurur duyduğunu  söyledi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentte yaşayan sığınmacıların su ücretlerinin dolar tarifesi üzerinden alınması ve nikah yapmak isteyen iki yabancının da 100 bin TL ödeyeceğine ilişkin karar sonrası bazı kesimlerin eleştirilerine maruz kaldı. Özcan, kendisini ırkçı ve faşist olarak nitelendirenlere hazırladığı kliple yanıt verdi. Her zaman Türk halkının emrinde olmaktan gurur duyduğunu vurgulayan Özcan, “Ama sokaktaki emekli, işsiz genç kardeşim, ayakkabı boyacısı esnaf, ekmek satan köylü. Onlar ne diyor, ‘Helal olsun sana yürekli adam’ diyor. Diyorlar ki bana ‘Sen gerçek bir vatanseversin. Türk milliyetçisisin. Helal olsun’ Sokaktaki vatandaş benim için önemli. Ben onların tercümanıyım. Ben bu ülkenin bekasını düşünen, halkın geleceğine kafa yoran, sokaktaki işsiz gencine, yatağına aç giren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için acı çeken, acı duyan bir belediye başkanıyım” diye konuştu.

Özcan’ın halkın içerisindeki sıcak tavırların ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştığı o anların duygusal bir müzikle klip haline getirilmesi sosyal medyada binlerce aldı. Sosyal medya kullanıcıları Başkan Özcan’a yüzlerce yorum yazarak destek verdi.