Son Dakika Haberler
banner

Özcan aday olacağını açıkladı

Özcan aday olacağını açıkladı
Okunma : Yorum Yap
banner

Bolu Belediye Başkanı Özcan, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının gönüllerde taht kuramayacak bir aday olması halinde 100 bin oy toplayıp kendisinin aday olacağını söyledi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağını, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağına bağlı olduğunu söyledi.

Özcan, “Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanların Cumhurbaşkanı adayı olmasına karşı olduğunu ifade etmişti. Biz zaten sayın cumhurbaşkanın nesine karşı çıkıyoruz. Bir partili belediye başkanı olmasına karşı çıkıyoruz. Ben geçenlerde bir twit attım. Siyasi parti başkanları cumhurbaşkanı adayı olmamalıdır, başka biri olmalıdır. Siyasi parti genel başkanları parlementer sisteme dönünceye kadar yönetimde görev almalıdır. Millet ittifakının bileşenleri sık sık bir araya geliyorlar. Söyledikleri şu, ‘Biz seçimi kazanacak bir adayı kamuoyu önüne sunacağız.’ Diyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu katıldığı bir programda “Millet ittifakı beni aday gösterirse onur duyarım” dedi. Adayım demedi, aday değilim de demedi. Ben sayın Kılıçdaroğlu’nu yakından tanıyan biriyim. Ama ben şuna adım gibi eminim. Sayın Kılıçdaroğlu kendisinden bir oy fazla alacak birini bulduğu an zaten ona verecektir. Millet ittifakı liderleri milletin içine sinen bir Cumhurbaşkanı adayı çıkartırsa benim açımdan sorun yok gurur duyarım” şeklinde konuştu.

“İÇİME SİNMEYEN ADAY ÇIKARSA ADAY OLURUM”

Özcan, 2014 seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayının ne MHP’nin ne CHP’nin içine sindiğini hatırlatarak “Milletin kabul etmeyeceği, milletin gönlünde taht kuramayacak bir isimle yola çıkmaya kalkarlarsa işte ben o noktada bir seçenek olarak ortaya çıkabilirim 100 bin imza toplamak suretiyle. Ama ben şu an durup dururken 100 bin imza toplayayım demiyorum. Sadece millet ittifakına diyorum ki kişisel istekleri bir kenara bırakın. Aklın yolu neyse, rakamlar neyi söylüyorsa, en çok kiminle başarılı olunabilirse bu ülkede onu cumhurbaşkanı adayı olarak çıkartın. Eğer millet ittifakı bunu yaparsa ki yapacaktır zaten kimsenin söyleyecek sözü olmayacak. Ama millet ittifakı Allah korusun bir hata yaparsa milletin gönlünde olmayan birini aday olarak gösterirse işte ben o zaman duyarlı, sorumlu, devlet tecrübesi olan, milletvekilliği yapmış, belediye başkanlığı yapmış biri olarak şu an 100 bin imzayı toplayacak gücümün olduğunu da biliyorum. Çıkmayı seçenek olarak önüme koyarım” dedi.