Son Dakika Haberler
banner

Yetkin, “Vali’ye mi kaldı müjde vermek?”

Yetkin, “Vali’ye mi kaldı müjde vermek?”
Okunma : Yorum Yap
banner

Bolu DEVA Partisi İl Başkanı Yetkin, Vali Ümit’in Köroğlu Dağları Gelişim Master Planı için sanki bu yıl temel atma töreni yapılacakmış gibi konuştuğunu söyleyerek, “İlin vekilleri duruken müjde vermek Sayın Vali’ye mi kaldı? Daha uygulama imar planları ve alt yapı planlamaları yapılacak. Ortada fol yok yumurta yok. Sanırım Vali Bey seçim ortamının havasıyla vekil adaylığına hazırlanıyor. Bu gelişmenin müjdelenecek bir kısmı yok” dedi.

Bolu Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) İl Başkanı Nadir Gürkan Yetkin, Vali Ahmet Ümit’in müjdesini verdiği Köroğlu Dağları Gelişim Master Planı için “Sanki bu yıl temel atma töreni yapılacakmış gibi bir hava olsa da işin aslı böyle değildir.Daha master plan yapılıp onay alacak ardından 1/5000 uygulama nazım imar planı ve1/1000 ölçekli imar planları yapılacak. Bunun yasal zorunluluk olduğu bilinen bir gerçektir” diye konuştu.

“BU MEMLEKETTE MÜJDE VERMEK SAYIN VALİMİZE Mİ KALDI?”

Kendisi de inşaat mühendisi olan Bolu DEVA Partisi İl Başkanı Nadir Gürkan Yetkin, müjdenin AK Parti’nin vekilleri ya da İl Başkanı tarafından verilmesi yerine Vali Ümit’in vermesinin, bürokratlar tarafından İktidar partisinin Bolu siyasetinde yok sayılması olarak algılandığını belirten Yetkin, “Ak Parti yöneticileri ve Milletvekilleri,son dönem yaşanan ekonomik kriz ve olumsuz hava sebebiyle kafalarını iyice kuma gömünce Bolu ile ilgili açıklamalar yapmak atanmışlara kaldı. Yıllar öncesinde hazırlıkları yapılmış müşterisini bekleyen bir bölgenin tekrar Turizm kisvesiyle inanılmaz bir ranta dönüşmesini Bolumuza bir müjde olarak sunmak Sayın Valimize mi kaldı?” diye konuştu.

BOLU’DA BÜROKRATLAR İKTİDAR PARTİSİNİ YOK SAYIYOR”

Yetkin AK Partili vekilleri işaret ettiği açıklamasında “Bolu hakkında çok önemli kararlar atanmışlar tarafından alınıyor seçilmişlerden ses seda çıkmıyorsa bürokratlar tarafından İktidar partisi Bolu siyasetinde yok sayılmaktadır” şeklinde konuştu.

VALİ BEY ADAY ADAYLIĞINA HAZIRLANIYOR”

Yetkin Vali Ahmet Ümit’in seçimlerde vekil adayı olabileceğine dikkat çekerek “Bu son durumdan anlamamız gereken bir başka konuda Sayın valimizin yaklaşan erken seçimin havasını Ankara’dan aldığı ve olası erken seçimde bir aday adaylığına hazırlandığıdır.

AK PARTİ’NİN BOLU’DA İRADESİ KALMADI”

Kendisine şimdiden hayırlı olsun diyebiliriz.Bu yaşanan vahim durum Milletvekillerimizin ve parti yöneticilerinin Bolu’da iradesinin artık kalmadığı anlamına gelmektedir” dedi.

ORTADA FOL YOK, YUMURTA YOK…

VEKİLLERDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”

Yetkin, Mimarlar Odası’nın açmış olduğu dava sonucu iptal edilmiş olan Köroğlu Dağları Turizm Master Planı’nın tekrar gündeme gelmesi ve master planının ihalesini bir müjde olarak sunulmasına anlam veremediğini belirterek “Bizleri şaşırtan bu önemli konuda açıklamanın ilimizin iktidar partisi milletvekilleri ve Sayın İl Başkanı yerine ilimizin atanmış valisi Sayın Ahmet Ümit tarafından yapılması.Bu durum çok açık bir şekilde iktidar partisinin Bolu’da ne hale geldiğinin en önemli göstergesi. Bu proje sürecinin de belli bir zaman alacağını bilen bir kişi olarak bu günden Bolu için bir müjde sunmak garip kaçmaktadır.Devlet ciddiyeti daha sorumlu açıklama yapmayı gerektirir.Ortada fol yok yumurta yok iken birden bire bu tarz bir açıklama tarafımızca şaşkınlıkla karşılanmıştır.Konunun sağlıklı tartışılabilmeli adına Sayın Milletvekillerimizden ve Ak Parti İl Başkanlığından daha sağlıklı bir açıklama beklemekteyiz” diye konuştu.