Son Dakika Haberler
banner

BOLU’DA KARAÇAYIR GERÇEĞİNİ UNUTMAYALIM

BOLU’DA KARAÇAYIR GERÇEĞİNİ UNUTMAYALIM
Okunma : Yorum Yap
banner

BOLU halkının amatör maçlara ne kadar önem verdiğini bilmeyen yoktur. Yıllar geçmiş olabilir,  eskimeyen ve hiç  unutulmayacakolan karaçayırın ayazında oynanan futbol müsabakalarıdır. TFF 1.liglerinin devre arasına girmesiyle gözler karaçayırda oynanan amatör maçlara çevrildi. Bir ilde amatör takımlarının fazla olması demek o ilin ileride profesyonel takımının dış transfere olan bağlılığını azda olsa ortadan kaldırmak demektir. Devre arasını fırsat bilerek 02/01/022 Pazar günü karaçayırda oynanan amatör maçlarını izleme imkanım oldu. Amatörde mücadele eden takımların bir çok sorunlarının olduğunu bilmeyen yoktur. Fakat bu sorunları dillendirmiyor, bahanelere sığınmıyorlar. Onların düşünceleri sadece amatör ruhla maçlarını oynamak ve bir gün BOLUSPOR’da görev almak.İzleme fırsatı bulduğum ve Pazar günü oynanan amatör maçlarda takımlar kıran kırana mücadele ediyor, terlettikleri formanın hakkını vermeye çalışıyorlardı. Bu müsabakaların son maçı Yumrukaya Spor ile Mengen Spor arasındaydı. İki takımında istekli olması kendilerini göstermek ve galip gelmek için mücadeleleri izlemeye değer bir maç olmasına sebep oldu. Maçın ikinci dakikasına gelindiğinde Mengen Sporun YumrukayaSpor önünde 2/0 öne geçmesi ile birlikte hırsın ve azmin ne kadar skora etki ettiğini gördüm. Maçın 16. dakikasına gelindiğinde Mengen SporYumrukaya Spor önünde 4/2 öndeydi. İlk yarı bu sonuçla bitti. Maçın ikinci yarısında YumrukayaSporun daha istekli ve arzulu oyunu ön plana çıktı. Oyunun gidişatını tamamen kendi elinde tutan takım Yumrukaya spordu. Bu güzel oyununu iki gol atarak süsleyen YumrukayaSpor Mengen Sporun gol atma arzusunu yenemediği için kalesinde 5. Golü de gördü. Bu güzel karşılaşma YumrukayaSpor 4, Mengen Spor5 olarak  sonuçlandı.Amatörmaçlara BOLU halkının ilgisi çok fazla. Bir amatör maçta bu kadar taraftarın olması, futbol oynayan kardeşlerimizi çok mutlu ettiğinden eminim.15/01/2022Cumartesi ve 16/01/2022 Pazar günü oynanacak olan maçlar kar yağışının yoğun olması nedeniyle iptal edildi. Bu nedenle böylesine mücadele gücü yüksek geçen maçları izleme fırsatımız olmadı. Yoğun kar yağışı futbol oynanmasına müsaade etmese de orada bulunan sporcuların oynama arzusu görülmeye değerdi.

Kulübünün menfaatlerini ve geleceğini düşünüyorsan alt yapına ve amatör takımlara önem ver. Alt yapıdan ve amatörden profesyonel yaptığın genç futbolcularımıza maçlarda daha uzun süre almalarına imkan ve fırsat ver ki geleceğimizin yıldız futbolcuların yetişmesine katkıda bulun.

AMATÖR RUHUNU SAHAYA EN GÜZEL YANSITAN VE MÜCADELE EDEN BÜTÜN TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM.

Misli.com kadın voleybol 2. Devre maçlarımızda başladı. Sahamızda konuk ettiğimiz KARAYOLLARI Kadın Voleybol Takımı sahadan3/2 galip ayrıldı. Bu alınan mağlubiyet nazar boncuğu olsun diyelim. BOLUBELEDİYESPOR Kadın Voleybol takımımıza bundan sonraki maçlarında üstün başarılar dileriz.