Son Dakika Haberler
banner

Vali, TEM ve D-100’de incelemelerde bulundu

Vali, TEM ve D-100’de incelemelerde bulundu
Okunma : Yorum Yap
banner

Vali Ahmet Ümit, Anadolu Otoyolu ve D-100 Karayolu’nda incelemelerde bulundu.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Türkiye’nin en önemli geçiş noktalarından olan Bolu Dağı Tünel Geçişi, Anadolu Otoyolu ve D-100 Karayolu’nda devam eden kar yağışı ve soğuk havaya bağlı buzlanma nedeniyle alınan trafik güvenliği ve karla mücadele çalışmalarını yerinde inceledi.

Bolu’yu etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Vali Ümit, “Karayolları ekiplerimiz; kar mücadele kamyonu, greyder, yükleyici, kurtarıcı-çekici olmak üzere toplam 165 araç ve 462 personelle yaklaşık 750 km’lik yol ağımızda 7/24 esasına göre karla mücadelesini sürdürüyor” dedi.

Otobüsler başta olmak üzere yolda arıza yapan araçların çekici yardımıyla ivedilikle bulunduğu yerden kaldırıldığını ayrıca arızalı olanların tamiri için gece saatleri dahil usta getirildiğini belirten Vali Ümit, “Yolda kalan vatandaşlarımızın başta gıda olmak üzere tüm ihtiyaçlarını karşılama çabasındayız.  AFAD, Kızılay ve diğer sivil toplum kuruluşlarımız koordineli olarak trafik akışında meydana gelen yavaşlamalar ve trafiğin durma noktasına geldiği kritik noktalar başta olmak üzere, yolda beklemek zorunda kalan vatandaşlarımıza lojistik destek sağlamaya devam ediyorlar” ifadelerine yer verdi.

Arıza nedeniyle yolda kalan otobüslerde bulunan vatandaşlarla da sohbet eden Vali Ümit, “Yolcularımız bizim misafirlerimizdir. Mağdur olmamaları için herkes üstüne düşeni yapmalıdır. Arızalanan otobüsler yerine firma yetkililerinin ilave otobüs göndermeleri ya da o şehirden otobüs bulmaları işin esasına, yasaya ve vicdana uygun olandır” dedi.
Bolu Dağı güzergâhında karla mücadele çalışmalarını yerinde denetlemek ve koordine etmek için Bolu Dağı Tünel İşletme Şefliği Kontrol Merkezinde bulunan Vali Ümit, “Tüm imkanlarımızla teyakkuz halindeyiz. Trafik akışını olumsuz etkileyecek bir durum tespit ettiğimiz anda ekiplerimizi ivedilikle o bölgeye yönlendiriyoruz. Kar kürüme ve tuzlama çalışmaları ile özellikle tırlar başta olmak üzere ağır tonajlı araçların uygun yerlerde bekletilmesi için ekiplerimize talimat vererek trafiğin aksamaması için yolda kalan araçlara anında müdahale ediyoruz” dedi.