Son Dakika Haberler
banner

AK Parti’den esnaf için talepte bulundu

AK Parti’den esnaf için talepte bulundu
Okunma : Yorum Yap
banner

Bolu AK Parti İl Başkanı Güner ve Bolu Milletvekili Aydın partilileriyle birlikte yeniden başkanlığa seçilen Abak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Abak ziyarette, AK Parti’nin Bolu temsilcilerine esnafın Ankara’dan beklentilerini yineledi.

Bolu AK Parti İl Başkanı Suat Güner, Bolu AK Parti Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay ve partililer geçtiğimiz günlerde yapılan 18. Olağan Genel Kurul’da güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçilen Bolu Lokantacılar Aşçılar ve Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Abak’ı ziyaret etti.

“173. MADDENİN İÇİ DOLDURULMALI”

Ziyarette esnaf için kaldığı yerden hak aramaya devam eden Abak, Güner ve Aydın’a pandemi döneminde esnafın zor günler geçirdiğinden bahsederek Anayasa’nın 173. Maddesini hatırlattı. Bu maddede devletin esnaf ve sanatkarı koruyucu ve destekleyici tedbirler alacağını bildirdiğini söyleyen Abak, “Devlet esnafımızı nasıl korur? Ne yapar? Zor günlerinde nasıl yanında olur? Ne gibi tedbirler alır? Hiç anayasamız da bahsedilmiyor. Bu konunun bir an önce çözülmesi gerekiyor. Bu maddenin altını doldurmaları gerekiyor. Biz ne gibi tedbirlerle korunuyoruz ne yapıyoruz. Belli değil” dedi.

KDV ORANI TEKRAR YÜZDE 1’E DÜŞÜRÜLSÜN”

Esnafa verilen teşvik ve KDV oranı hakkında da iktidar partisi temsilcilerine taleplerini ileten Abak, esnafa hükümetin pandemi döneminde kolaylık gösterdiğini söyleyerek KDV oranının yeniden düşürülmesini istedi. Abak, “Bizim hükümetimizden istediğimiz, en azından çözüm olabilir dediğimiz mesela pandemi döneminde çok güzel bir uygulama yaptılar. KDV’lerimizi yüzde 1’e düşürdüler. Pandemiden sonra bu tekrar yüzde 8’e çıktı. Bunu tekrar yüzde 1’e düşürmelerini bekliyoruz” dedi.

Ziyarette günü anısına Abak ve AK Partililer karşılıklı hediyeler takdim etti.