Son Dakika Haberler
banner

BİR ÖYLEYİZ BİR BÖYLEYİZ, BİR VARIZ BİR YOKUZ…

BİR ÖYLEYİZ BİR BÖYLEYİZ, BİR VARIZ BİR YOKUZ…
Okunma : Yorum Yap
banner

BOLU’DA yoğun kar yağışının etkili olduğu günlerde ertelenen BOLUSPOR TUZLASPOR maçı 02/03/2022 Çarşamba günü oynandı. Ertelenen bu maçın sonucu ne olacaktı? Sahadan üç puanla ayrılan takım kim olacaktı? Maçın başlama düdüğü ile birlikte sahada görmek istediğimiz BOLUSPOR yerine deplasman takımı gibi oynayan BOLUSPOR’u anlamak mümkün değildi. İlk yarının 1. Dakikasından 45. dakikasına kadar iki takımında karşılıklı ve sonuç getirmeyen vasat bir futbolunu izledik.Rakip takımın deplasmanda takımımıza karşı oynadığı futbolu anlarım ama anlamadığım BOLUSPOR’un futboluydu. Resmen taraftarını uyku moduna soktu. Böyle zevksiz ve isteksiz bir maçın ilk yarısı 0-0 sona erdi. BOLUSPOR takımı ikinci yarıya daha istekli ve arzulu başladı maçın hemen başlarında bulduğu birçok pozisyondan faydalanamadı. Eline geçen fırsatları bir türlü değerlendiremeyen takımımız rakip takımında ataklarını karşılamada zorluk çekiyordu.Kendi evinde rakibine üstünlük kuramayan ve sahada istediklerini yapamayan BOLUSPOR son vuruşlarda da yetersiz kalınca aradığı golü bulamıyordu. Böyle zorlu maçlarda eline geçen fırsatları değerlendiremezsen sahadan üzgün ayrılırsın.BOLUSPOR TUZLASPOR maçından üç puan beklerken üç puanı ellerimizle rakibimize hediye ettik. Bu maçımızdan mağlup ayrıldıktan sonra gözler 06/03/2022 Pazar günü oynanacak olan BOLUSPOR BURSASPOR maçına çevrildi. Hafta içinde oynadığımız ve kaybettiğimiz maçtan sonra bu maçın önemi bir kat daha fazlaydı. Bu bilinçle ve istekle sahaya çıkan takımımız rakibine üstünlük kurmak istiyor fakat sahada bu üstünlüğü kurdurmayan bir rakibi vardı. Futbolcularımızın sahaya galibiyet için çıktıkları yaptıkları mücadele ile belli ediyordu. Ama karşısındaki takım zor günler yaşıyordu. Kolay kolay teslim olmaya pek niyetleri yoktu hatta puan için kalemizde gol arayışları takımımızdan fazlaydı. Dakikalar ilerledikçe rakibin direncini kıramayan ve gol bulamayan takımımızın futbolcularında saldırgan hareketler görülmeye başlandı. Bu agresif hareketleri çok iyi analiz eden rakip takımın teknik ekibi yaptığı değişikliklerle takımımıza karşı kazanmayı ne kadar çok istediğini göstermiş oldu. Kendi evinde agresif futbol oynayan ve rakibinin oyununu bozamayan takımımızın teknik ekibinin oyuna müdahalelerinde yetersiz kalması takımızın eksik kalmasına neden olmuştur. Sahada dokuz kişi ile mücadele eden futbolcularımız rakip kalede gol ararken kenar yönetimin etkisiz kalması rakibimizle berabere kalmamıza neden olmuştur.

TÜRKİYE’de oynanan futbol karşılaşmalarında hakem hatalarının fazla olması hakemlerin yetersiz kaldığı bütün futbol severler tarafından biliniyor.  BOLUSPOR futbol takımı ve teknik ekibi sahaya çıktığı zaman sadece rakibini mağlup etmeyecek, oynadığı futbolla sahadaki mücadele hırsıyla attığı ve atacağı gollerle hem rakibini hem de hakemleri dize getirmelidir. Mağlup gelinen maçlardan sonra hakem hakkında konuşmak skoru değiştirmediği gibi rakibe hediye edilen üç puanıda geri getirmiyor. Böyle zorlu maçlarda en büyük sorumluluk teknik ekibe düşmektedir. Teknik ekibin bilgisi, tecrübesi, hamleleri sahada mücadele eden futbolcunun en büyük yardımcısıdır.

BOLUSPOR takımı yöneticisi teknik ekibi futbolcusu ve taraftarı ile hem evinde hemde deplasmanda KURT olmalıdır. Kalan maçlarımızda 3 puanlar bizlerin olması dileklerimle.