Son Dakika Haberler
banner

Özdemir, “Bu konuyu Bakan’a nasıl söylemezler?”

Özdemir, “Bu konuyu Bakan’a nasıl söylemezler?”
Okunma : Yorum Yap
banner

İyi Parti Dörtdivan İlçe Başkanı Sedat Özdemir, Meslek Yüksek Okulu’nun bir an önce Dörtdivan’a gelmesini istiyor. Bolu’yu ziyaret eden Millî Eğitim Bakanı’na ise konunun sunulmamasını Özdemir kınıyor.

Bolu’yu ziyaret eden Millî Eğitim Bakanı’na Dörtdivan’a MYO yapılması konusunun milletvekillerince iletilmemesini kınadığını söyleyen İyi Parti Dörtdivan İlçe Başkanı Sedat Özdemir, “Dörtdivan’a  Meslek Yüksekokulu çalışmasını yürekten destekliyoruz. Fakat hazır olgunlaşmamış bir konuda gerekli kaynağın bulunması için Milli Eğitim Bakanına bu konunun milletvekilleri tarafından sunulmamış olmasını kınıyorum. Bolu’da Valilikte yapılan görüşmede bu konu neden gündeme getirilmedi ve binaların tadilatı için gerekli kaynak neden talep edilmedi ?

Dörtdivan’ın bu meselesi hazır bakan gelmişken burada konuşulmayacaktı da nerede konuşulacaktı ? Milletvekillerinin Dörtdivan’a yönelik bu art niyetli tutumlarını nasıl değerlendirmeliyiz ?

Bu tutuma rağmen Dörtdivan’daki iktidar partisinin temsilcilerinin teşekkür methiyeleri düzmek ve ‘’ koltuklar ve makamlar gider korkusu ‘’ siyaseti bırakmak yerine ne zaman milletvekillerine bunun hesabını sorma erdemini  gösterecekler ? Ak parti il başkanının  paylaşımı ve Milletvekili  Arzu Aydın paylaşımı ile kendi içinizde çelişmiyor musunuz ?

Bakanın Bolu’ya gelmesini ve Valilikteki görüşmeyi neden sadece Gerede Belediye Başkanı biliyor ? Bakan gelmeden önce diğer ilçelerin  Belediye Başkanları ile konuşup ilçenizin konularını getirin deyip öncesinde  Bakanın karşısına hazırlıklı çıkmak daha doğru olmaz mıydı?

Bolu ilimize ayrılan 680 milyon içinde Dörtdivan Meslek Yüksek Okulu binalarının tadilatı olmadığına göre milletvekilleri bu kaynağı bularak hatalarını düzeltecekler mi? Bütün bu soruları halkımızın takdirine bırakıyor ve elbette insanımızın sandıkta bunun hesabını soracağına inanıyoruz. İYİ ler her zaman kazanacak. Art niyetliler tasfiye olacaktır” dedi.