Son Dakika Haberler
banner

BU MAHALLELER YABANCILARA YASAK

BU MAHALLELER YABANCILARA YASAK
Okunma : Yorum Yap
banner

 

Göç İdaresi Başkanlığı tarafından açıklanan son verilere göre, Bolu’da geçici koruma kapsamında kayıtlı olan 4 bin 505 Suriye uyruklu kişinin olduğu açıklandı. Göç İdaresi Başkanlığı ayrıca Bolu ve ilçelerde bazı mahalleleri yabancı uyruklu vatandaşların ikamet etmesini yasakladı.
Haber: Hızır İlyas Yıldırım

Göç İdaresi Başkanlığı 81 ildeki kayıtlı olan geçici koruma kapsamında olan Suriye uyruklu vatandaşların sayısını açıkladı. Açıklanan son verilere göre, Bolu’da geçici koruma kapsamında sadece Suriye uyruklu 4 bin 505 kayıtlı kişinin olduğu bildirildi. Göç İdaresi Başkanlığı ayrıca Suriye uyruklu vatandaşların yanı sıra Irak, İran, Afganistan gibi ülkelerden Bolu’ya gelen yabancı uyruklu vatandaşlar için de yeni tedbirler aldı.

BAZI İLÇELER VE MAHALLELER İKAMETE KAPATILDI
Buna göre Bolu ve ilçelerinde bazı mahalleler yabancıların ikametine kapatıldı. Göç İdaresi Başkanlığı tarafından Bolu merkezde Büyükcami Mahallesi ve Fasıl Köyü Uran mevkisi ile Mengen’in Kuzgöl Köyü Yıldız mevkisi, Mudurnu’nun Sürmeli Köyü Çayıraltı Mevkisi ve Gerede’nin Yakakaya Köyü Yunuslar mevkisi ve Orta Mahalle’de yabancıların ikamet etmesi yasaklandı.