Son Dakika Haberler
banner

TOKİ’DEN BOLU’YA 206 YENİ KONUT

TOKİ’DEN BOLU’YA 206 YENİ KONUT
Okunma : Yorum Yap
banner

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 2023 yılına kadar ülke genelinde 1 milyon 200 bin yeni konut projesi hayata geçirilecek. Proje kapsamında Bolu’da da 206 yeni konut yapılacak.
TOKİ, 2023 yılına kadar ülke genelinde 1 milyon 200 bin yeni konut yapma projesini yürütmeye devam ediyor. Bu kapsamdaki yeni gelişmelerden biri de henüz yeni açıklanmış olan illerdeki projeler. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 18 farklı şehirde konutlar inşa edecek. Yeni konut üretim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 18 şehirdeki projeleri için düğmeye bastı. Dar gelirlilerin ev sahibi olacağı yeni projeler kapsamında toplamda 8 bin 859 konut inşa edilecek.
BOLU’DA 206 YENİ KONUT
TOKİ, proje kapsamında Bolu’da da 206 yeni konut inşa edecek. Konut projesinin ilde hangi noktada yapılacağı konusunda bilgi verilmedi. Projenin ihalesi 27 Haziran’da yapılacak.
BOLU’DA 6 BİN 243KONUT İNŞA EDİLDİ
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Bolu’da sosyal konutlardan hastanelere, kamu hizmet binalarından okullara kadar birçok projeyi hayata geçirdi. Şifalı kaplıcalara ve zengin tabiat parklarına sahip Bolu’da TOKİ, bugüne kadar 6 bin 243 konutu projelendirdi. TOKİ, kentte ayrıca 2 hastane, 8 okul, 10 cami, 15 ticaret merkezi ve 1 kamu hizmet binasının da yapımını tamamladı.