Son Dakika Haberler
banner

BOLU’DA ŞİDDETLİ YAĞIŞLAR HAYATI FELÇ ETTİ

BOLU’DA ŞİDDETLİ YAĞIŞLAR HAYATI FELÇ ETTİ
Okunma : Yorum Yap
banner

 

Bolu’da iki gündür aralıklarla süren sağanak birçok noktada su taşkını ve toprak kaymasına neden oldu. Derelerin taşması nedeniyle bazı ev ve işyerlerini su bastı.

SAĞANAK MENGEN’DE ETKİLİ OLDU

Bolu’da sağanak yağış hayatı olumsuz yönde etkiledi. Mengen ilçesinde etkili olan sağanak yağış sebebiyle dereler taştı, ilçe merkezindeki ev ve işyerlerini su bastı. Taşkın nedeniyle Mengen-Pazarköy karayolu ulaşıma kapatıldı. Su baskınlarının yaşandığı bazı mahallelere vatandaşlarını giriş ve çıkışları yasaklandı. İl Özel İdare, Mengen Belediyesi, AFAD, itfaiye ve UMKE ekipleri ilçede çalışma başlattı. Mengen-Pazarköy Karayolu mevkiinde bulunan derenin taşması sonucu karayolunun bir şeridinde kopma meydana geldi. Karayolu, ekipler tarafından ulaşıma kapatıldı.

BOLU DAĞI TÜNELİ İSTANBUL İSTİKAMETİ ULAŞIMA KAPATILDI

Yağışların etkili olduğu Bolu Dağı Tüneli mevkiinde toprak kayması meydana geldi. Yolun İstanbul yönü toprakla doldu. Ekipler, yol temizleme çalışmaları için TEM’in İstanbul yönünü tedbir amaçlı trafiğe kapattı. Araçlar, temizlik çalışmaları bitene kadar Abant Gişeleri’nden D-100 Karayolu’na yönlendirildi. Temizleme çalışmalarının ardından yol yeniden araç trafiğine açıldı.

BÜYÜKSU DERESİ TAŞTI

Kentte şiddetli yağışlar sonrası Büyüksu Deresi taştı. Taşma sonucu Göynükören, Okçular, Tatlar ve Yazıören başta olmak üzere bazı köylerde su baskınları meydana geldi. Su baskınlarında bazı evler ve ahırlar zarar gördü, tarım arazileri su altında kaldı.